Орал гуманитарлық-техникалық колледжінің 25-жылдығына орай қазақ тілі мен әдебиеті апталығы аясында «Ана тілі аруы» байқау өтті. Байқау мақсатыана тілімізді, рухани құңдылықтарымызды насихаттау, тіліміздің мәртебесін арттыру, аруларымыздың бойындағы ізгі қасиеттермен қоса, сөз саптау мәнері мен шешендік дәстүрін дәріптеу,ана тілін қастерлейтін тұлға қалыптастыру.

Байқау келесі кезеңдердер құралды:Үй тапсырмасы: «Тегімді менің сұрасаң...» (таныстырылым), «Ойлап, тап!» сұрақ-жауап бөлімі, «Зерделінің ойы озық» «Бәйгеге түсіп жарыспай...» мақал-мәтелдерді жалғастыру. І-ІІ-ІІІ курс студенттері арасынан 11 қатысушы сынаққа түсті. Нәтижесінде бас жүлде «Ана тілі аруы» атағы 1а КШИ топ студенті Ильясова Н., І орын Умбеталиева Э.-3аРШО, ІІ –орын-Куппулова А.-1аРШО, ІІІ- орын Кажиева М.- 2аКШИ жеңіп алды.Бейнетаныстырылым , Бейнетаныстырылым қорытындысы бойынша ең көп ұпай жинаған- Шукургалиева А.- 1орын, Кажиева М.- ІІ орын, Есімғалиева А.- ІІІ орын. Барлық қатысушылар дипломдар және сертификаттамен марапатталды.